Nasze projekty

Ojciec Święty podziękował Polakom za modlitwy w jego intencji

Do obchodzonego w najbliższą sobotę (22 lutego) święta Katedry Świętego Piotra nawiązał papież, pozdrawiając obecnych na dzisiejszej audiencji Polaków. Franciszek przypomniał, że jest to dzień szczególnej łączności wierzących z Następcą Świętego Piotra i Stolicą Apostolską oraz podziękował Polakom za modlitwy w intencji jego posługi.

Zwracając się do Polaków Ojciec Święty powiedział: „Serdecznie pozdrawiam przybyłych na audiencję pielgrzymów polskich. W sobotę przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Dzień szczególnej łączności wierzących z Następcą Świętego Piotra i Stolicą Apostolską. Dziękuję wam wszystkim za pamięć modlitewną w intencji mojej papieskiej posługi, za świadectwo życia dawane Chrystusowi i budowanie wspólnoty Kościoła. W duchu wdzięczności z serca błogosławię wam i waszym bliskim”.

Papieską katechezę streścił ks. prał. Sławomir Nasiorowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

„W dzisiejszej audiencji poświęconej Sakramentowi pokuty i pojednania, Ojciec Święty przypomniał, że wypływa on bezpośrednio z tajemnicy paschalnej. Zmartwychwstały Chrystus ukazał się uczniom zamkniętym w Wieczerniku i powiedział: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane» (J 20,21-23). Odpuszczenie grzechów jest darem Ducha Świętego, który napełnia nas obmyciem miłosierdzia i łaski. Z biegiem wieków sprawowanie tego sakramentu przeszło z formy publicznej wyznawania grzechów do osobistej i poufnej. Trzeba jednak pamiętać o jego kościelnym charakterze. Nie wystarcza prośba o przebaczenie w swoim umyśle i sercu. Należy ze skruchą i pokorą wyznać swoje grzechy słudze Kościoła, reprezentującego Boga i całą wspólnotę. To ona ze wzruszeniem przyjmuje skruchę penitenta, jedna się z nim i towarzyszy na drodze nawrócenia. Sprawowanie Sakramentu pojednania oznacza spotkanie człowieka z miłosiernym Ojcem, który okazuje nam całą swoją radość, ponieważ nas odnalazł i przyjął do Siebie. Pozwólmy więc, aby Jego miłość odradzała nas jako dzieci i jednała z Nim, ze sobą samymi oraz braćmi”.

Reklama

 


st (KAI) / Watykan

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę