Nasze projekty

Jezus Miłosierny na ołtarzach w czasie ŚDM

„Ważnym elementem wystroju ołtarza będzie postać Jezusa Miłosiernego, ponieważ takie jest hasło spotkania, więc trudno sobie wyobrazić, by obrazu Jezusa Miłosiernego na Campus Misericordiae albo na Błoniach nie było” – powiedział bp Damian Muskus OFM, koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016.

Reklama

„Są już scenariusze wszystkich pięciu wydarzeń centralnych. Przed każdym z nich planowane są trzygodzinne prewydarzenia. Ich koncepcja jest w trakcie opracowywania” – informuje Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016 na pięć miesięcy przed spotkaniem młodych z papieżem Franciszkiem.

Nad każdym wydarzeniem pracuje Zespół programowy (reżyserzy i scenarzyści) oraz Zespół ds. Muzyki – ich zadaniem na tym etapie jest doprecyzowanie koncepcji muzyki. Utwory dobierane są do konkretnych momentów wszystkich celebracji. Zespół ds. Liturgii pragnie w celebracjach liturgicznych zawrzeć bogactwo polskiej duchowości tak, aby młodym ludziom przekazać ideę Bożego Miłosierdzia, dziedzictwo św. Faustyny i św. Jana Pawła II.

Przygotowane wizualizacje ołtarzy na Błonia i Campus Misericordiae oraz współgrających wizualnie konfesjonałów zostały już zaakceptowane przez Papieską Radę ds. Świeckich. „Mogę powiedzieć tyle, że ołtarze będą miały bardzo prostą formę. Na pewno ważnym elementem wystroju ołtarza będzie postać Jezusa Miłosiernego, ponieważ takie jest hasło spotkania, więc trudno sobie wyobrazić, by obrazu Jezusa Miłosiernego na Campus Misericordiae albo na Błoniach nie było” – mówił w poniedziałek bp Damian Muskus OFM, koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016.

Reklama

W produkcji jest też 15 tysięcy szat liturgicznych i 12 tysięcy naczyń liturgicznych na celebrację Wydarzeń Centralnych.

Zakończyły się przesłuchania polskich kandydatów do chóru ŚDM. Trwają jeszcze przesłuchania osób z zagranicy. Próby 400-osobowego chóru rozpoczną się w marcu, natomiast stuosobowej orkiestry w maju.


pra / Kraków

Reklama

franciszek_Milosierdzie_500pcxPolecamy książkę „Miłosierdzie to imię Boga” – wywiad z papieżem Franciszkiem!

Papież Franciszek w prostych i bezpośrednich słowach zwraca się do każdego człowieka, budując z nim osobisty, braterski dialog. Na każdej stronie książki wyczuwalne jest jego pragnienie dotarcia do osób, które szukają sensu życia, uleczenia ran. Do niespokojnych i cierpiących, do tych, którzy proszą o przyjęcie, do biednych i wykluczonych, do więźniów i prostytutek, lecz również do zdezorientowanych i dalekich od wiary.

W rozmowie z watykanistą Andreą Torniellim Franciszek wyjaśnia – poprzez wspomnienia młodości i poruszające historie ze swojego doświadczenia duszpasterskiego – powody ogłoszenia Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia, którego tak pragnął.

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę