Nasze projekty
fot. Ben White/unsplash.com

Godzina Łaski. Jak się modlić?

Według objawień Pieriny Gilly Maryja obiecała, że modlącym się w tym czasie ześle "wiele łask dla duszy i ciała". 8 grudnia między godziną 12 a 13 wielu wiernych włączy się w modlitwę w "Godzinie Łaski".

Reklama
Reklama

W „Godzinie Łaski” organizowane są Msze święte oraz specjalne nabożeństwa. Kto nie ma możliwości udać się do kościoła, może modlić się w domu. Jak modlić się w „Godzinie Łaski”?

Kiedy jest „Godzina Łaski”?

Godzina łaski przypada w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny tj. 8 grudnia, pomiędzy godziną 12 a 13

Warto jednak pamiętać, że Bóg wysłuchuje naszych próśb niezależnie od momentu, w którym się modlimy i „Godziny Łaski” nie można traktować jako czasu magicznego i lepszego od innych. Modlitwa powinna być motywowana pragnieniem zbliżenia się do Boga oraz uczczenia Matki Bożej.

>Czytaj więcej o „Godzinie Łaski”

Godzina Łaski: modlitwy

Jak modlić się w Godzinie Łaski? Forma modlitwy w Godzinie Łaski jest dowolna, a szczególnie ważna jest modlitwa za grzeszników, i uczczenie Maryi jako Róży Mistycznej i Matki Kościoła. Można spędzić ten czas na różańcu, a także z litanią do Niepokalanego Poczęcia NMP.

Oto modlitwy, które mogą przydać się osobom chętnym wziąć udział w „Godzinie Łaski”:

Skąd wzięła się Godzina Łaski?

Niewiele osób w naszym kraju słyszało o objawieniach Matki Bożej w Montichiari-Fontanelle. Powierniczką objawień była Pierina Gilli, pielęgniarka z miejscowego szpitala i to właśnie jej Maryja przekazała wyjątkową prośbę. Zawierała ona wskazanie, by w dzień jej Niepokalanego Poczęcia czyli 8 grudnia, obchodzono Godzinę Łaski.

Co Maryja powiedziała o Godzinie Łaski? „Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga” – przekazała Maryja w swojej obietnicy.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę