Nasze projekty

Miłosierna 14. Supermoc #24. Pragnienie życia

Zapewne każdy z was, drodzy czytelnicy, miał w swoim życiu chwile, w których był bardzo spragniony.

Reklama

Osobiście pamiętam mnóstwo takich sytuacji z przeszłości, chociażby kiedy to w skwarze lipcowego dnia po kilkugodzinnej grze w piłkę, zmęczony nie myślałem o niczym innym jak tylko o tym, by w końcu iść do domu i napić się czegoś zimnego. Myślę, że każdy z nas jest w stanie przywołać ze swojej przeszłości chwilę, w której pragnął czegoś tak bardzo, że myśl o tym przysłaniała wszystko, cały otaczający świat.

Człowiek bez wody jest w stanie przetrwać- zależnie od warunków w jakich się znajduje jakieś dwa, trzy dni. Ile jesteśmy wstanie przetrwać bez Boga? Ani sekundy! Bóg jest zawsze przy nas, jak powiedział mi kiedyś mój znajomy „sęk w tym by uświadomić sobie, że On jest przy mnie i prowadzi mnie za rękę przez życie.” Czy doświadczyłeś w swoim życiu tak wielkiego pragnienia Boga, że ta myśl pochłaniała całego Ciebie? Jest wiele fragmentów w Piśmie Świętym, mówiących o tym, że by spotkać Boga w swoim życiu trzeba Go pragnąć.

Reklama

Trening #24

Zastanów się dzisiaj co jest twoim największym pragnieniem życia. Zapytaj swoich bliskich, znajomych, tych których spotkasz czego pragną, co jest ich marzeniem. Niech to będzie okazja do porozmawiania o najwyższych pragnieniach. Kto wie, może dzisiaj, dzięki Tobie ktoś zapragnie spotkania Boga w swoim życiu?


Dawid Sugalski, WSD Toruń, rok II

Reklama

franciszek_Milosierdzie_500pcxPolecamy książkę „Miłosierdzie to imię Boga” – wywiad z papieżem Franciszkiem!

Papież Franciszek w prostych i bezpośrednich słowach zwraca się do każdego człowieka, budując z nim osobisty, braterski dialog. Na każdej stronie książki wyczuwalne jest jego pragnienie dotarcia do osób, które szukają sensu życia, uleczenia ran. Do niespokojnych i cierpiących, do tych, którzy proszą o przyjęcie, do biednych i wykluczonych, do więźniów i prostytutek, lecz również do zdezorientowanych i dalekich od wiary.

Reklama

W rozmowie z watykanistą Andreą Torniellim Franciszek wyjaśnia – poprzez wspomnienia młodości i poruszające historie ze swojego doświadczenia duszpasterskiego – powody ogłoszenia Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia, którego tak pragnął.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę