Nasze projekty

Miłosierna 14. Supermoc #24. Nakarmić, ale czym?

Przed napisaniem tego artykułu długo rozważałem uczynek „głodnych nakarmić”. Bardzo szybko skojarzył mi się on z cudem rozmnożenia chleba z Ewangelii (J 6,1-15).

Reklama

Gdy przyjrzymy się bliżej temu fragmentowi, zauważymy, że rozmnożenie chleba przez Jezusa to następstwo głoszenia Dobrej Nowiny. Chrystus najpierw głosi, a później karmi lud tym, czego w danym momencie życia najbardziej potrzebują- chlebem powszednim. Z lektury Ewangelii wiemy, jak często Jezus swoje głoszenie potwierdzał czynami.

Także i w naszej wierze nie możemy ograniczać się tylko do głoszenia, trzeba także czynów. I tak jak Chrystus nakarmił tłum ludzi chlebem, tak my mamy dzisiaj karmić innych. Zastanów się, czym możesz nakarmić innych? W dzisiejszym świecie jest wielki apetyt na miłość, prawdę, dobro. Często myślimy, że uczynki miłosierdzia to coś odległego, rzadkiego, a sam uczynek „głodnych nakarmić” kojarzy się nam z kilkoma sytuacjami z życia, w których ktoś obcy na ulicy poprosił nas o coś do jedzenia, a to bardzo okrojone postrzeganie tego uczynku.

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że każdy Twój uśmiech, który skierowałeś w kierunku innej osoby, może być dla niej tym samym, co chleb dla ludzi, których nakarmił Chrystus? Czy wiesz, że Twój dobry uczynek może nakarmić serca spragnione dobra?

Reklama

Trening #24

Zachęcam Cię, drogi Czytelniku, do zmiany perspektywy postrzegania uczynku miłosierdzia „głodnych nakarmić”, byś uświadomił sobie, jak często jest on obecny w Twoim życiu. Spróbuj przeżyć dzisiejszy dzień ze świadomością, że każdy Twój kontakt z drugim człowiekiem to nieustanne karmienie go. Nie zapominaj, że to, czym karmisz innych, zależy tylko od Ciebie. Powodzenia!

Reklama

Dawid Sugalski, kl. II roku WSD w Toruniu

franciszek_Milosierdzie_500pcxPolecamy książkę „Miłosierdzie to imię Boga” – wywiad z papieżem Franciszkiem!

Reklama

Papież Franciszek w prostych i bezpośrednich słowach zwraca się do każdego człowieka, budując z nim osobisty, braterski dialog. Na każdej stronie książki wyczuwalne jest jego pragnienie dotarcia do osób, które szukają sensu życia, uleczenia ran. Do niespokojnych i cierpiących, do tych, którzy proszą o przyjęcie, do biednych i wykluczonych, do więźniów i prostytutek, lecz również do zdezorientowanych i dalekich od wiary.

W rozmowie z watykanistą Andreą Torniellim Franciszek wyjaśnia – poprzez wspomnienia młodości i poruszające historie ze swojego doświadczenia duszpasterskiego – powody ogłoszenia Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia, którego tak pragnął.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę