Nasze projekty
Reklama

Maryja Niepodległa

Jej zawdzięczamy tę siłę, że Polska tyle razy powstawała jak feniks z popiołów. Maryja nigdy nie zawiodła naszej nadziei.

Prawdziwą wolność tak człowiek, jak i naród – targany różnymi doświadczeniami i przeciwnościami – osiąga na drodze całkowitego oddania się Bogu. Tylko w tej perspektywie jesteśmy w stanie odkryć zarówno istotny sens naszych historycznych doświadczeń, jak i  ich znaczenie dla całej rodziny ludzkiej.

Korzystając z wolności, należy odkryć nie tylko historyczne jej znaczenie, ale przede wszystkim duchowe. Także w perspektywie wyzwań, jakie przed nami stawia.

Reklama

Bóg w  swoim zamyśle, obdarzając człowieka wolnością, podjął ogromne ryzyko, bo człowiek nawet Bogu może powiedzieć – nie. Korzystanie z wolności łączy się więc z odpowiedzialnością. Wolności ciągle trzeba strzec i mądrze z niej korzystać. Dotyczy to zarówno indywidualnej wolności człowieka, jak i wolności narodu. Tyle razy w naszych dziejach wrogowie sięgali po  ten dar, aby odebrać nam go na zawsze. To zagrożenie ciągle trwa. Bóg dał każdemu z nas i naszej Ojczyźnie wyjątkową pomoc – Maryję. Jej zawdzięczamy tę siłę, że Polska tyle razy powstawała jak feniks z  popiołów. Dzięki pomocy Matki Najświętszej wytrwaliśmy przy Bogu i nawet po bardzo długich latach niewoli odzyskiwaliśmy wolność. Maryja nigdy nie zawiodła naszej nadziei. Dlatego Prymas Tysiąclecia wiarę i wolność Polaków po wszystkie czasy ubezpieczył w Jej sercu.

My chcemy w maju tego roku, w roku Jubileuszowym, świętując odzyskanie przez Polskę Niepodległości podziękować Maryi za wsparcie i opiekę. Za to, że nigdy nas nie zawiodła, nigdy nie opuściła.

Dlatego każdego dnia razem z Prymasem Tysiąclecia Kardynałem Stefanem Wyszyńskim, będziemy rozważać – tuż przed Majowym Nabożeństwem – odzyskanie przez Polskę Niepodległości za wstawiennictwem Maryi. I każdego dnia będziemy Jej za to dziękować.

Reklama

Dziękujemy Ci Maryjo za dar wolności. Dziękujemy, że jesteś z nami i trwasz. Dziękujemy, że zawsze, nawet w najcięższych chwilach naszej historii, wiedzieliśmy do kogo mamy się żalić, do kogo mamy się uciekać, kogo o pomoc prosić. Dziękujemy Ci Maryjo, patrząca na nas z Serca wierzącej Polski, z cudownego obrazu na Jasnej Górze, że zawsze ogarniasz nas swoją opieką i miłością. Amen


 KOLEJNE ODCINKI CYKLU
UKAZYWAĆ SIĘ BĘDĄ
PRZEZ CAŁY MAJ


[1] Drogowskaz do wolności

Reklama

[2] Zależność, która uwalnia


[3] Potrzebujemy Jej


 [4] Obrończyni prześladowanych


[5] Pokój dla świata


[6] Zadania dla nas


[7] Wychowawczyni narodów


[8] Strażniczka morlaności


[9] Umacniająca relacje


[10] Nauczycielka szczęścia


 wklejka-maryjne-drogi-wolnosci

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę