Maryja. Majowa Dziewczyna [ZAPOWIEDŹ]

Maj. Trudno się nim nie zachwycać, trudno nie zachwycać się Maryją w maju. To Jej miesiąc. Tak się składa, że w maju, każdego dnia zachwycamy się nią aż w 53 zawołaniach, które wiele o Niej mówią ale także wiele mówią o nas. Warto zastanowić się, co niektóre z nich naprawdę oznaczają.

Reklama

W tych trudnych momentach ale także w tych radosnych, nazywamy ją: Matką, Królową, Arką, Stolicą, Bramą, Domem. Czy właśnie tym wszystkim jest dla nas Maryja? Co oznaczają poszczególne zawołania? I dlaczego w maju warto być z Nią blisko?

Dwa razy w tygodniu będziemy mogli przybliżyć się do tej Najlepszej z nas, razem z Siostrą Moniką Cecot. Pomyślimy, co oznaczają niektóre zawołania Litanii Loretańskiej, jakimi drogowskazami są dla nas. Pomodlimy się wspólnie o wstawiennictwo Tej „która wszystko rozumie”, „która sercem ogarnia każdego z nas”, która wiele razy ratowała nas z różnych opresji…

A czy wiemy dlaczego nazywamy ją Arką Przymierza lub Domem Złotym? Warto się nad tym zastanowić. Warto o tym myśleć w maju, miesiącu, który wyłącznie do Niej należy. 

Reklama

Zapraszamy!

Reklama

 

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Wspieraj nas - złóż darowiznę