Nasze projekty
pixabay/Foundry

Umów się na “Randkę małżeńską”. Nowa inicjatywa Ruchu Światło-Życie

Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie rusza z projektem „Randka Małżeńska”, którego celem jest poprawa komunikacji w rodzinie. To bezpłatne kursy, w których bez wychodzenia z domu, mogą wziąć udział wszyscy chętni.

Reklama

Projekt „Randka Małżeńska” to seria bezpłatnych warsztatów, dotyczących rozwiązywania kryzysów rodzinnych. Pojawią się tam także rady ekspertów w sprawie używania tzw. języka korzyści, czyli budowania jasnego przekazu, który będzie sprzyjał rozwiązywaniu sporów.

„Wykorzystanie odpowiednich metod i narzędzi może inspirować i pobudzać do działania i walki o jakość i nierozerwalność małżeństwa” – podkreśla biskup Romuald Kamiński, uznając jednocześnie, że projekt może być nawigacją w relacjach między małżonkami.

Wielu ludzi zapomina, że należy nieustannie pielęgnować wspólne relacje w związku – to “must have” przy budowie szczęśliwego i bezpiecznego domu. Często w codziennym pośpiechu i wśród natłoku obowiązków, ciężko jest poświęcić więcej czasu swojemu małżeństwu, rodzinie. Brakuje przy tym narzędzi i pomysłów, pomocnych przy wspólnym radzeniu z problemami. Te narzędzia przynosi “Projekt Randka Małżeńska”, wspierany w ramach programu „Po pierwsze Rodzina”,

Reklama
Reklama

Niebawem do dyspozycji wszystkich zainteresowanych zostanie oddana specjalna aplikacja mobilna, która będzie pomagać ludziom w wyrobieniu nawyku pracy nad sobą według schematu ewangelicznej rewizji życia „Widzieć Osądzić Działać” oraz prowadzenia dialogu małżeńskiego.

Aby wziąć udział w kursie, należy zarejestrować się na wybrany webinar, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 12 grudnia, w godzinach 10-13 i 17-20.

PRZECZYTAJ: “Małżeństwo jest przez niektórych traktowane jak umowa, którą można rozwiązać”

Reklama
Reklama

np/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę