Nasze projekty

Małżeństwo!

Przymierze małżeńskie jest układem trzech Osób - ci dwoje i On - Stwórca nieba i ziemi. Bogu przysięgają, nie tylko sobie. Bóg jest świadkiem, nie tylko ludzie i kapłan; i Bóg jest wierny przymierzu zawsze, dlatego ta Miłość nie zawodzi nigdy.

Reklama

A człowiek sobie nie może nigdy ufać do końca.

 

W pojęciu przymierze kryje się wieczność, pełne absolutne oddanie, bez odwołania, bez żad­nej „taryfy ulgowej”. Zawsze Ty i tylko Ty, i tylko z Tobą po­wstaje nasze „My” – z Nim, z Bogiem samym, który jest.

Reklama

Arko Przymierza, módl się za nami.

 

Ludzie zawierający małżeństwo nieraz grzeszą zadufa­niem, wierzą sobie i swojej miłości, nie uwzględniając swojej słabości, ludzkiej słabości, budują dom na piasku bez funda­mentów.

Reklama

 

W momencie burzy, kryzysu, jeszcze zawsze jest droga powrotu: Pan Bóg czeka, łaska w hojności, w nadmiarze jest zawsze – to człowiek odwraca się od Boga, nie Bóg od czło­wieka!

 

Reklama

Rozwody, rozwody, coraz łatwiejsze, coraz liczniejsze, przy pierwszej trudności już zerwanie przymierza!

 

Trudność należy do normy życia, niedopasowanie należy do normy układu między osobami. To, co się nazywa potocz­nie „dopasowaniem”, może być jedynie wynikiem wielkiego wysiłku, a nie zjawia się nigdy spontanicznie. Różnice cha­rakterów są zawsze, nie ma ludzi jednakowych, i zresztą wła­śnie różnice stwarzają tę siłę atrakcji, która ludzi wiąże.

 

Małżeństwo!

Wszystkie konflikty można rozwiązać na drodze pokojo­wej, na drodze przebaczenia i przeproszenia – ale… ale trzeba tak sprawę postawić od początku, że to wielkie święte przymierze jest na wieczność całą – i w ogóle nie dopuszczać in­nej myśli, nie stwarzać furtki. Zawieramy przymierze na za­wsze, na wszystko, na wszystko zło i dobro, co nas spotka.

 


Fragment z książki „By rodzina była Bogiem silna…” Pani Wandy Półtawskiej.

 

Wyboru cytatów dokonała Aneta Liberacka.

 

Polecamy serdecznie książkę:

http://www.edycja.pl/produkty/ksiazki/duchowosc-liturgia/by-rodzina-byla-bogiem-silna

 


Polecamy również inne fragmenty książki Pani Wandy Półtawskiej:

 


Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite