fot. Ja Fryta/ Wikimedia

„Spróbowałam wszystkiego. Grałam i kapustę, i Balladynę”. Teresa Lipowska obchodzi 85 urodziny!

"Gwiazdy spadają. Ja jestem po prostu rzetelną aktorką. (...) Spróbowałam wszystkiego. Grałam i kapustę, i Balladynę. Dla mnie to nie jest kariera, tylko spełnione życie zawodowe" - powiedziała w jednym z wywiadów Teresa Lipowska, która świętuje 85 urodziny.

Reklama

W specjalnym liście życzenia aktorce złożyła para prezydencka. „Z okazji rocznicy urodzin prosimy Panią o przyjęcie najlepszych życzeń dobrego zdrowia, rodzinnego szczęścia wśród kochających bliskich, kolejnych pasjonujących wyzwań artystycznych oraz wciąż tej samej energii, twórczej pasji i zaangażowania, z jakimi uprawia Pani swój wymarzony zawód” – napisali Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda.

„Pragniemy też najserdeczniej pogratulować Pani znakomitych aktorskich dokonań, nagradzanych nie tylko wysokimi odznaczeniami i innymi prestiżowymi wyróżnieniami, ale przede wszystkim wielką popularnością i sympatią ze strony widzów” – napisali.

W liście para prezydencka przywołała również fragment wywiadu, w którym aktorka powiedziała: Gwiazdy spadają. Ja jestem po prostu rzetelną aktorką. Przez 60 lat (…) był teatr, film, estrada, kabaret, radio, dubbing, audiobooki. Spróbowałam wszystkiego. Grałam i kapustę, i Balladynę. Dla mnie to nie jest kariera, tylko spełnione życie zawodowe. No i miałam szczęście, że (…) dostałam rolę, dzięki której nagle stałam się niezwykle popularna.

„Istotnie, po 22 latach emisji serialu „M jak miłość” Barbara Mostowiak stała się postacią znaną i bardzo bliską milionom rodaków. Ufamy, że będzie ona gościć w polskich domach równie często, co w minionych latach” – napisali.

ZOBACZ TEŻ: Teresa Lipowska o mężu: „Byłam dla niego tą jedyną”

Reklama

W liście para prezydencka pogratulowała sukcesów, jakie aktorka odnosi poprzez włączanie się w inicjatywy społeczne adresowane do najmłodszych, ale też osób starszych i chorych.

„Uczestnicząc w licznych spotkaniach z widzami propaguje Pani wśród seniorów ideę aktywnego, zdrowego życia. Udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” oraz wsparcie udzielane Towarzystwu Przyjaciół Szkół, Towarzystwu Onkologicznemu i Fundacji „Alivia”, pomagającej młodym ludziom chorym na nowotwory, dowodzą Pani troski o kulturalną formację kolejnych pokoleń oraz zachęcają do otwartości na potrzeby tych, którzy najbardziej potrzebują pomocnej dłoni” – napisali Agata i Andrzej Dudowie.

„Raz jeszcze gratulując pięknego jubileuszu, wyrażamy nadzieję, że spełnienie odnajdowane w pracy artystycznej pozostanie dla Pani skuteczną receptą na długowieczność, radość i pogodę ducha na co dzień” – zakończyli list.

Reklama

kh, prezydent.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę