Nasze projekty

Zuzanna Marek: „Miriam” odświeża nasze spojrzenie na Maryję

„Książka «Miriam» może odświeżyć nasze spojrzenie na Maryję, może pomóc w poznaniu Jej samej. Maryja jest bardzo blisko życia i myślę, że o. Szustakowi udało się to pokazać” – powiedziała w Poranku „Siódma9” Zuzanna Marek (Stacja7.pl).

Reklama

„Ojciec Szustak jest w tej książce towarzyszem szukania tego, kim jest Maryja. Dzieli się swoimi doświadczeniami, opowiada o poszukiwaniu bliskości z Maryją, ale też patrzy na różne jej tytuły, na to jak się o niej mówi i próbuje znaleźć skąd to się wzięło, zagląda do Biblii i do Tradycji Kościoła, ale te wezwania zestawia ze swoim doświadczeniem wiary i z doświadczeniem ludzi, z którymi się spotykał” – powiedziała rozmówczyni Karola Gaca.

„Książka adresowana jest do każdego, kto wierzy. W sposób szczególny poleciłabym ją tym, którzy chcieliby odświeżyć tradycyjne formy modlitwy i szukania Pana Boga. Ojciec Szustak pokazuje, że za tymi tradycyjnymi wezwaniami stoi prawdziwa osoba i myślę, że ta książka może odświeżyć nasze spojrzenie na Maryję, może pomóc w poznaniu Jej samej. Maryja jest bardzo blisko życia i myślę, że o. Szustakowi udało się to pokazać” – mówiła.

„Tak jak przyjaźnimy się z ludźmi i opowiadamy o tym, kto jest dla nas ważny, tak o. Szustak dzieli się tym, kim jest dla niego Maryja i to może pomóc w znalezieniu jej. Maryja często jest taka „obrazkowa” i kojarzy nam się z figurami i ozłoconymi ołtarzami, a ona jest bardzo bliska życiu” – dodała Zuzanna Marek.

Reklama

Całą rozmowę można posłuchać na stronie siodma9.pl.