fot. Wu Jianxiong Unsplash

„Nie chcemy budować utopii małżeństwa, ale pokazać o nim prawdę”

"W książce pokazujemy mocne i słabe strony małżeństwa, aby nie budować jakiejś utopii, ale żeby pokazać o nim prawdę" - mówiła Aneta Liberacka, redaktor naczelna Stacji7 w rozmowie z red. Weroniką Kostrzewą w Radiu Plus, o książce "Małżeństwo TAK/NIE? W którą stronę?".

Reklama

Redaktor naczelna Stacji7 opowiedziała o książce „Małżeństwo TAK/NIE? W którą stronę?”, która powstała w ramach projektu o rodzinie.

Ta książka ma pomóc osobom, które się wahają, aby dojrzeć w decyzji w jedną lub w drugą stronę. Statystyki pokazują, że dzięki małżeństwu ludzie są szczęśliwsi. Dzieci, które wychowują się w zdrowym małżeństwie również są szczęśliwsze i ludzie marzą, aby wychowywać się w pełnych rodzinach. Jednak w książce pokazujemy mocne i słabe strony małżeństwa, aby nie budować jakiejś utopii, ale pokazać o nim prawdę. I mamy nadzieję, że przynajmniej dzięki temu ta decyzja będzie bardziej rozważna i przemyślana – podkreśliła Liberacka.

W książce znalazły się wyniki badań dotyczące mocnych i słabych stron małżeństwa, o które zapytaliśmy czytelników Stacji7. Zebraliśmy doświadczenia osób z różnym stażem oraz tych, które jeszcze nie zawarły związku małżeńskiego. Dlatego w pewnym sensie książka jest takim kompendium wiedzy, aby wiedzieć wszystko o małżeństwie – dodała.

Reklama

Książka zawiera również rozmowy z czterema małżeństwami, wśród których znaleźli się Monika i Marcin Gomułkowie (Początek Wieczności), Weronika i Jan Kostrzewowie, Zuzanna i Michał Bukowscy (BÓGowscy) oraz Anna i Wojciech Hazukowie. Na podstawie tych przykładów można również zbudować sobie jakąś odpowiedź, jak małżeństwo może później wyglądać, jak inni to budują – mówiła redaktor naczelna Stacji7.

Książka jest częścią projektu „Małżeństwo i rodzina. Analiza SWOT dla wahających się”, dofinansowanego w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Po pierwsze Rodzina” na rok 2021.

Wersję elektroniczną książki można pobrać całkowicie bezpłatnie na naszej stronie projektrodzina.stacja7.pl.

Reklama

kh/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Wspieraj nas - złóż darowiznę