Nasze projekty

Do kin wchodzi film „Dobry Łotr”. To postać, która fascynuje wielu

19 marca do kin wchodzi film "Dobry Łotr", który następnie będzie dostępny od Wielkiego Czwartku (1 kwietnia) na platformie katoflix.pl. Kim był człowiek, któremu Jezus obiecał na krzyżu: „Dziś będziesz ze Mną w raju”?

Materiały prasowe

Postać i ewangeliczny epizod dotyczący Dobrego Łotra nie przestaje fascynować teologów i wiernych. Jedno jest pewne. Dobry Łotr, któremu tradycja przypisała imię Dyzma, nie znalazł się w centrum najważniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości przypadkowo.

Jaki jednak cel miał Bóg, umieszczając finał jego ziemskiego życia dokładnie w tym samym miejscu, w którym umarł na krzyżu Jezus? Dobry Łotr to epicka opowieść, która rozpoczyna się podróżą trzech mędrców i ich przypadkowym spotkaniem z młodym Dyzmą przy betlejemskim żłóbku.

W swoim pełnym dramatycznych zwrotów życiu młodzieniec napotka Jezusa i inne znane z kart Ewangelii postacie, w tym drugiego łotra. Razem z nim, w drodze, która niechybnie zmierza na Golgotę, spróbują oni przechytrzyć swoje przeznaczenie. Przekonają się jednak, że nie ma ucieczki przed strasznym końcem. Ale czy rzeczywiście dla obu strasznym?

Reklama
Reklama

Dobry Łotr prowokuje do bardzo osobistych przemyśleń nie tylko na temat wiary, ale też natury człowieka.

ag/materiały prasowe

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę