fot. Andrea Piacqadio / Pexels

Czy umiesz mnożyć to, co otrzymujesz? Przypowieść o talentach

W jaki sposób wykorzystać dobrze dany nam czas? Jak pomnażać życiowe dobra? O tym mówi przypowieść o talentach. Jej znaczenie wyjaśnia ks. Marcin Kowalski, biblista.

Reklama

Zarządzanie darami

Bóg stworzywszy świat oddaje go nam w dzierżawę. Wszystko, co dla Niego piękne i cenne składa w nasze ręce, licząc, że będziemy tym dobrze zarządzali – mówi ks. Marcin Kowalski.

Jak zauważa, „można oburzać się, że w przypowieści Pan nierówno rozdziela talenty między sługami, ale trzeba pamiętać, że jeden talent to 35 kg złota”, a nie, jak można by sobie wyobrażać – jeden pieniążek. Gdybyśmy mieli przełożyć to na dzisiejsze miary, to tak jakbyśmy dostali do zarządzania 4,5 mln złotych, to ogromna suma – tłumaczy ks. Kowalski.

Bóg obdarzy nas większymi darami

Pan w przypowieści – który jest obrazem Boga – wraca i weryfikuje, co słudzy zrobili z powierzonymi im talentami. Bóg cieszy się każdym naszym pomnożonym darem, ale wie, że obdarzy nas większymi bogactwami – opowiada ks. Marcin Kowalski.

Reklama
Reklama

Prawdziwy dramat, jak wskazuje biblista, zaczyna się wtedy, gdy przed panem staje ten sługa, który otrzymawszy jeden talent, zakopał go w ziemi.

Przypowieść o talentach dziś

Jak przełożyć przypowieść o talentach na praktykę? Słowo Boże pyta nas, jak wykorzystujemy otrzymane dary czasu, relacji. Czy pracujemy nad sobą. Nie porównujmy się z innymi. Otrzymaliśmy tyle, ile trzeba, byśmy byli szczęśliwi. Królestwo Boże będzie należeć do tych, którzy odważnie zainwestują w mnożenie tego, co otrzymali – podkreśla ks. Kowalski.

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę