Nasze projekty

Biblia wg ks. Pawlukiewicza: Powołanie uczniów

Aby poznać drugiego człowieka, trzeba być z nim w drodze, trzeba wejść w jego rzeczywistość.

Reklama

W istocie chodzi o ruch wewnętrzny naszego ducha ku Panu Bogu. Pozwolić się poruszyć, zaryzykować. Panie Boże, daje ci zezwolenie, białą kartę bez wypełnienia z moim podpisem. I tylko daj wiarę, żebym przetrzymał tę próbę.

Bóg powołuje apostołów w drodze. Nie siedzą w miejscu, ciągle się przemieszczają. I właśnie poprzez to wspólne działanie, wspólne życie, są w stanie najlepiej się poznać. Aby zobaczyć, jaki ktoś naprawdę jest, trzeba wejść do jego codzienności, jego „mieszkania”, wnętrza, gdzie nie jest wszystko ułożone na pokaz. To prawdziwe życie i zwykłe sytuacje przeżywane razem pokazują prawdę o każdym z nas. Droga chrześcijanina jest byciem w ciągłym ruchu, ciągłym wychodzeniem przed siebie, aby znaleźć i pociągnąć za sobą drugiego człowieka. W kolejnym odcinku serii „Biblia według ks. Pawlukiewicza”, realizowanej przez Radio Warszawa, ksiądz Pawlukiewicz rozwija temat powołania i powierzenia się Panu.

Reklama
Reklama

„Biblia według księdza Piotra Pawlukiewicza” to autorski wybór tematyczny fragmentów audycji “Księga” emitowanych na antenie Radia Warszawa. Audycja nagrywana z Pawłem Kęską i ks. Pawlukiewiczem w latach 2014-2017, zawierała komentarze do niedzielnych czytań biblijnych.

Kolejne odcinki cyklu będą publikowane w każdą niedzielęponiedziałekśrodę i piątek na kanale YouTube Radia Warszawa oraz na portalu Stacja7.pl.

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę