Nasze projekty

Biblia wg ks. Pawlukiewicza: Pierwsza Pascha

Hańby i upokorzenia z przeszłości. Jak stawić im czoła i odnaleźć siebie na nowo?

Reklama

Może zdarzyło Ci się palnąć jakieś głupstwo i od tamtego czasu czujesz się niepewnie, ktoś odebrał Ci moc. Odtąd stajesz zawsze w drugim szeregu. To trzeba zmienić poprzez akt inicjacyjny. Dla Żydów wędrowanie czterdzieści lat dookoła było też aktem inicjacyjnym. Bóg im zrobił szkołę komandosów, żeby zapomnieli już o tamtym zhańbieniu.

Każdy człowiek toczy w swoim życiu jakąś walkę. Często wydarzenia z przeszłości mają ogromny wpływ na teraźniejsze życie, charakter, sposób bycia. Nawet mały, niepozorny epizod, kiedy poczuliśmy się upokorzeni może odcisnąć piętno na naszej osobowości. Każdy ma swoje przeszkody z którymi musi się zmierzyć i swoje pole bitwy na którym musi walczyć. I właśnie to przekroczenie siebie, ta walka i trud jest nadzieją, która niesie wyzwolenie. O zdejmowaniu hańb i odnajdywaniu siebie w kolejnym odcinku serii “Biblia według ks. Pawlukiewicza” realizowanej przez Radio Warszawa:

Reklama
Reklama

„Biblia według księdza Piotra Pawlukiewicza” to autorski wybór tematyczny fragmentów audycji “Księga” emitowanych na antenie Radia Warszawa. Audycja nagrywana z Pawłem Kęską i ks. Pawlukiewiczem w latach 2014-2017, zawierała komentarze do niedzielnych czytań biblijnych.

Kolejne odcinki cyklu będą publikowane w każdą niedzielęponiedziałekśrodę i piątek na kanale YouTube Radia Warszawa oraz na portalu Stacja7.pl.

Reklama
Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite