Nasze projekty

Biblia wg ks. Pawlukiewicza: Chrzest Jezusa

Chrzest to widzialny znak, dzięki któremu Bóg zaprasza nas do życia w Nim poprzez sakramenty.

Reklama

Jordan jest w tym momencie rzeką brudną, pełną nie tyle jakiś żyjątek, tylko grzechów ludzkich. I Chrystus w to wchodzi. To absolutnie nie narusza Jego czystości, nawet na pół milimetra.

Chrzest Jezusa w Jordanie jest rzeczywistym znakiem, nie symbolem. Bóg poprzez to dał świadectwo życia w jedności z człowiekiem. To całkowite zerwanie z grzechem zwraca nas ku Niemu i daje odrodzenie. Bycie chrześcijaninem to bycie osobą dojrzałą i odpowiedzialną, czego cały czas mamy się uczyć. Bitwa, którą toczymy rozgrywa się o nasze zbawienie i choć wiele w niej trudnych momentów, będąc blisko Pana mamy siłę, by je pokonać. O poświęceniu dla bliźniego i świadectwie chrztu, w kolejnym odcinku z serii “Biblia według ks. Pawlukiewicza”, realizowanej przez Radio Warszawa:

Reklama
Reklama

„Biblia według księdza Piotra Pawlukiewicza” to autorski wybór tematyczny fragmentów audycji “Księga” emitowanych na antenie Radia Warszawa. Audycja nagrywana z Pawłem Kęską i ks. Pawlukiewiczem w latach 2014-2017, zawierała komentarze do niedzielnych czytań biblijnych.

Kolejne odcinki cyklu będą publikowane w każdą niedzielęponiedziałekśrodę i piątek na kanale YouTube Radia Warszawa oraz na portalu Stacja7.pl.

Reklama
Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite