Nasze projekty

Biblia wg ks. Pawlukiewicza: Kuszenie na pustyni

40 dni kuszenia Jezusa na pustyni to obraz walki o wolność każdego człowieka. Walki z własnymi wyborami i sumieniem.

Reklama

Wolność to jest cały smak człowieka.  Pies nie jest wolny, kot nie jest wolny. Człowiek jest wolny i to jest najpiękniejsze. A już super piękne, jak tą wolnością wyznaje miłość do Boga, do ludzi, do samego siebie.

Jezus przez 40 dni na pustyni walczył o Twoją wolność. Nie poddał się szatanowi, mimo że ten kusił go największymi bogactwami świata. Jezus wiedział, że Jego bronią jest Słowo Boże. Tak samo my mamy walczyć z pokusami złego, a naszą tarczą jest Pismo Święte. Czy wyobrażasz sobie jak wyglądałby idealny świat, gdyby każdy człowiek był taki sam? Przerażająca utopia. Bóg pozwala nam być wolnymi, lecz jak to dobrze wykorzystać? O sumieniu i miłości w każdym naszym działaniu mówi ks. Pawlukiewicz w dzisiejszym odcinku.

Reklama

„Biblia według księdza Piotra Pawlukiewicza” to autorski wybór tematyczny fragmentów audycji “Księga” emitowanych na antenie Radia Warszawa. Audycja nagrywana z Pawłem Kęską i ks. Pawlukiewiczem w latach 2014-2017, zawierała komentarze do niedzielnych czytań biblijnych.

Kolejne odcinki cyklu będą publikowane w każdą niedzielęponiedziałekśrodę i piątek na kanale YouTube Radia Warszawa oraz na portalu Stacja7.pl.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite