Nasze projekty

Zakończyła się 6. edycja Akademii Dziennikarstwa

W sobotę 28 maja zakończyła się 6. edycja Akademii Dziennikarstwa. Studenci podczas Akademii Mistrzów zaprezentowali niezwykle ciekawe wystąpienia, które były wynikiem całorocznej nauki. Wystąpienia były zaskakujące, różnorodne w formie, pełne pasji, ale także profesjonalizmu.

Reklama

Na zakończenie Akademii, po wręczeniu dyplomów, ks. prof. Krzysztof Pawlina, Rektor Akademii Katolickiej w Warszawie, przekazał studentom posłanie, by szukali prawdy, nie dali się manipulować, by nie byli uczestnikami gotowych narracji, ale oazą dążenia do prawdy i faktów.

Redaktor Alina Petrowa-Wasilewicz, która w ramach Akademii Dziennikarstwa prowadziła zajęcia „Sztuka pisania”, podkreśliła jak ważna jest rola dziennikarzy, którzy nie dają się „wciągnąć” we własne opinie, ale przekazują fakty, pozbawione emocji i własnych osądów. 

W świecie dziennikarskim, walczą ze sobą dwa sposoby komunikacji – mówił dyrektor kursu Akademia Dziennikarstwa, ks. dr Przemysław Śliwiński: jeden to przekazywanie prawdy o kimś lub o czymś dla kogoś, a drugi to przekazywanie prawdy o sobie lub dla siebie. Podobnie było podczas tego kursu Akademii Dziennikarstwa. Uczulał, by zawsze pamiętać o tym, że dziennikarz jest zobowiązany do pilnowania tego pierwszego sposobu komunikacji.

Reklama

CZYTAJ: To nie jest zwykły kurs. 7 faktów o Akademii Dziennikarstwa

Podczas sobotniego zakończeniu Akademii dyplomy, które wręczył rektor ks. Krzysztof Pawlina, odebrało 30 osób. 

Na zakończenie Akademii Dziennikarstwa, została odprawiona Msza św., podczas której w homilii ks. prof. Krzysztof Pawlina nawiązał do bieżącego dnia 28 maja – pierwszego wspomnienia bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Ksiądz Rektor, przedstawił własne świadectwo z tamtych dni pożegnania Prymasa Tysiąclecia, kiedy jako młody kleryk stał przy trumnie Prymasa i podziwiał tłumy Polaków czekających w kolejce, by oddać hołd zmarłemu. Ksiądz Rektor życzył uczestnikom Akademii, by próbowali żyć tak, aby kiedyś ustawiły się podobne kolejki z powodu ich świętości.

Reklama

Akademia Dziennikarstwa to roczny kurs medialny prowadzony przez Akademię Katolicką i portal Stacja7. W czasie zjazdów uczestnicy spotykają się ze specjalistami świata mediów, pracującymi w różnych dziedzinach. Na zajęciach pojawia się temat pisania tekstów, grafiki, pracy z kamerą, wystąpień publicznych, psychologia mediów a także teologia.

W czasie zakończonej w minioną sobotę edycji Akademii uczestnicy mieli okazję spotkać się m.in. z Krzysztofem Ziemcem, Agatą Puścikowską, Pawłem Płuską, Marcinem Makowskim, Joanną Miziołek, Moniką Przybysz, o. Markiem Kotyńskim, s. Judytą Pudełko, ks. Stanisławem Adamiakiem, czy Amelią Łukasiak – producentką telewizyjną.

al/Stacja7

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę