Nasze projekty

O. Adam Szustak OP spotkał się z papieżem Franciszkiem

Jego marzenie się spełniło! Dominikanin o. Adam Szustak OP został we wtorek 18 czerwca przyjęty na audiencji prywatnej przez papieża Franciszka! "Spłakałem się jak dziecko" - wyznał o. Adam.

Reklama

O spotkaniu poinformowali ojcowie dominikanie na Twitterze oraz sam o. Adam w krótkim wpisie na Facebooku. Relacjonował, że udało mu się „dopaść” papieża Franciszka gdy szedł na śniadanie, a w spotkaniu dopomógł kard. Konrad Krajewski, jałmużnik papieski. Gdy Franciszek usłyszał, kim jest dominikanin i dokąd oraz w jaki sposób się wybiera – poprosił, by również jego – papieża grzechy dominikanin poniósł do Grobu Bożego.

O. Adam marzył o tym spotkaniu od dawna. O zamiarze „wbicia na chatę” do papieża Franciszka mówił już gdy zapowiadał jesienią ubiegłego roku swoją pieszą pielgrzymkę pokutną do Jerozolimy. Mówił wtedy, że specjalnie dla spotkania z Ojcem Świętym będzie szedł przez Rzym, choć szlak do Ziemi Świętej wiedzie inną trasą. Wyznał, że chodzi mu przede wszystkim o uzyskanie błogosławieństwa osobistego od następcy św. Piotra. 

Reklama
Reklama

 

 

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite