Nasze projekty

Mam swoje tajemnice

Klepanie zdrowasiek, czy stała, tajemnicza, bezpośrednia i najbliższa łączność z Panem Bogiem?

Reklama

Nie ma na świecie człowieka, który chwyciłby za różaniec i po chwili nie zastanowił się: i po co tak ciągle klepać to samo? Jaki ta modlitwa może mieć sens?

Oczywiście każdy z nas przeżywa swoją modlitwę na swój sposób. I nie da się przekazać, nauczyć, poinstruować jak robić to najlepiej i kiedy nasza modlitwa jest najgorliwsza. Modlitwa to nasz bliski, prywatny, jedyny w swoim rodzaju kontakt z Panem Bogiem. Każdy człowiek wierzący dąży do tego, by jego życie stało się modlitwą. Czyli nieprzerwaną łącznością z Panem Bogiem. Nieustannie się módlcie, w każdym położeniu dziękujcie… mówi św. Paweł. Tylko jak to robić, kiedy jesteśmy ciągle zabiegani, zawsze jest coś do zrobienia, czasu nie wystarcza nawet na podstawowe czynności życiowe, takie jak jedzenie czy sen. I jak tu poświęcić dużo czasu na modlitwę. Dokładnie ten sam problem mieli mnisi zakonów kontemplacyjnych. Ich życie było modlitwą, taki mieli charyzmat, do tego byli powołani. Tyle, że aby żyć trzeba było jeszcze wykonywać pewne prace konieczne. Dlatego potrzebna była modlitwa, która zapewni stałą łączność z Panem Bogiem, nawet podczas pracy. W ten sposób powstała modlitwa różańcowa. Różaniec to modlitwa nie tylko dla tych skupionych, w ciszy; różaniec to modlitwa dla aktywnych, dla tych w drodze, w biegu. Różaniec wydaje się być modlitwą naszych czasów.

Reklama

rozaniec2

Reklama

Często myślimy, że różaniec to bezmyślne powtarzanie w kółko tych samych słów a papież Leon XIII uważał, że różaniec to: skrót całej religii chrześcijańskiej, to streszczenie całej Ewangelii. Jan Paweł II mówił, że odmawiając różaniec patrzymy na życie Jezusa uprzywilejowanym wzrokiem, to znaczy patrzymy oczami Maryi. Odmawiać różaniec to znaczy udać się do szkoły Maryi i uczyć się od niej, jak żyć… Papież Paweł VI chciał, aby różaniec stał się wielką modlitwą publiczną i powszechną wobec zwyczajnych i nadzwyczajnych potrzeb świętego Kościoła, narodów i całego świata„. Bo różaniec to taka modlitwa, która łączy wszystkich i każdego. Niezależne od tego kim jesteśmy i czym się zajmujemy różaniec pozwala nam łączyć się z Panem Bogiem i ze sobą nawzajem. To taka modlitwa, która może być spełnieniem i dla ludzi prostych i wielkich uczonych. Różaniec odmawiali pastuszkowie w Fatimie, pilnując swojego stada, odmawiali też generałowie stojący na czele swoich armii.

Kiedy więc kolejny raz spojrzymy z wyższością na starsze panie odmawiające cichutko różaniec, lepiej pomyśleć, że to obraz największej wierności Panu Bogu. I natychmiast za ich przykładem wziąć do ręki ten piękny koralikowy drobiazg i podziękować Maryi za przypominanie nam w licznych objawieniach jak ważna i wartościowa jest ta modlitwa.

Reklama

Zapraszam na wydanie o różańcu. Każdego dnia, razem z siostrą Anną Marią Pudełko będziemy podczas spaceru z Maryją w drugiej części cyklu “Taka jak Ty” odkrywać kolejne tajemnice, jakie ma dla nas Pan Bóg.

Chcesz odkryć swoje tajemnice? Zapraszamy!


• Każda z nas ma swoje tajemnice. Taka jak Ty

• Podaj mnie dalej

• 7 kroków do dobrego odmawiania różańca

• Różaniec. Męska sprawa

• Sacrolaborki. Różaniec

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę