Nasze projekty
fot. Materiały Stacji7

Różaniec. Prosta droga do nieba. Rozważania do części chwalebnej

Tajemnice chwalebne to przypomnienie, że Bóg jest wszechmocny, że do Niego należy wszelka władza na ziemi i w niebie. Codzienność dobrze zakrywa tę prawdę, jednak tajemnice chwalebne ujawniają prawdziwy obraz rzeczy – ostatnie słowo należy do Boga! On jest mocą! A ta moc w słabości naszej codzienności się doskonali.

Reklama

Zmartwychwstanie

Po nocy porażki i śmierci nie zostaje już nic. Nie ma nadziei! Wszystko na nic, wszelkie nasze starania, dobre chęci, marzenia o sukcesie, szczęściu. Wszystko zostało pogrzebane. I wtedy… wkracza Bóg! Z największego zła wyprowadza najcudowniejsze dobro. Życie rodzi się ze śmierci i beznadziei.

Tajemnica zmartwychwstania przywraca wiarę w to, że można żyć, kochać i powstawać. Nie dlatego, że my, ale dlatego że ON tego chce!

Różaniec. Prosta droga do nieba. Rozważania do części chwalebnej
Szymon Czechowicz, „Zmartwychwstanie”, 1758

Wniebowstąpienie to tajemnica Bożego zaufania do człowieka

Jezus odchodzi, zostawia Kościół w rękach Apostołów, w naszych rękach. Chce byśmy w pełni wzięli odpowiedzialność za życie. Po prostu nam ufa. Chce byśmy dojrzeli do pełni, a inaczej nie da się tego zrobić, jak przez odpowiedzialność. Posiadamy moc do świętego życia, nie pozbawionego wprawdzie trudu, ale zarazem wypełnionego Jego obecnością – „Ja jestem z Wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.

Reklama
Benvenuto Tisi, „Wniebowstąpienie Pańskie”, 1520

Duch zstępuje na uczniów i Maryję

Bóg daje nam całą swoją mądrość, a wręcz Sam staje się naszą mądrością. Istnieje jeden warunek – oczekiwać daru z góry, czekać na Boga, na Ducha Świętego razem z braćmi. Czekać na Niego we wspólnocie Kościoła.

Różaniec. Prosta droga do nieba. Rozważania do części chwalebnej
Colijn de Coter, „Zejście Ducha Świętego”, ok.1500

W dzień Pięćdziesiątnicy „znajdowali się WSZYSCY RAZEM na tym samym miejscu”. Czy żyję w oczekiwaniu na Ducha Świętego dzieląc życie z moimi braćmi, rodziną, wspólnotą?

Tajemnica Wniebowzięcia ukazuje projekt na nasze życie

Kiedyś, na końcu ziemskiego życia, mam razem z ciałem i duszą, trafić przed majestat Boga, tak jak stało się z Maryją. Czy szanuję moje ciało, czy istnieje jedność między nim a moją duszą. Czy żyję łaską uświęcającą? Jak z odpoczynkiem? Jak z systematyczną pracą? Maryja żyła tak, że od razu została wzięta do nieba cała. A jak jest ze mną?

Reklama
Różaniec. Prosta droga do nieba. Rozważania do części chwalebnej
Karol Mellin, „Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny”, ok.1630

Ostatnia tajemnica chwalebna wyraża miłość Syna Bożego do swojej Matki

Jest jej tak wdzięczny za macierzyństwo, że czyni ją matką i królową wszystkich, których kocha.  Ona ciągle rodzi nowe dzieci dla nieba. Czy także i mnie? Jaka jest moja relacja do niej? Czy kocham ją tak samo jak jej Syn? Czy jest moją królową, czy jestem, czy pamiętam, czy czuwam z nią u drzwi nieba?

Różaniec. Prosta droga do nieba. Rozważania do części chwalebnej
Diego Velázquez, „Koronacja Marii”,

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę